RG3216N-2261-B-T5
Mfr.Part #
RG3216N-2261-B-T5
Description
RES SMD 2.26K OHM 0.1% 1/4W 1206
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Tolerance :
±0.1%
RG
Factory Lead Time :
20 Weeks
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Pbfree Code :
Height :
508μm
Voltage - Rated DC :
200V
Resistance :
2.26kOhm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm