RG3216N-2202-W-T1
Mfr.Part #
RG3216N-2202-W-T1
Description
RES SMD 22K OHM 0.05% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
20 Weeks
Resistance :
22kOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
400μm
Voltage - Rated :
150V
Packing Method :
TR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated DC :
200V
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.05%
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Reach Compliance Code :
Unknown
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RG3216N-2202-W-T1
Susumu RG3216N-2202-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 22kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~155°C