RG3216N-2153-B-T1
Mfr.Part #
RG3216N-2153-B-T1
Description
RES SMD 215K OHM 0.1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Construction :
Chip
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
215kOhm
Voltage - Rated DC :
200V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Packing Method :
TR
Reach Compliance Code :
Unknown
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
125mW
Height :
508μm
Voltage - Rated :
150V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm