RG3216N-2152-W-T1
Mfr.Part #
RG3216N-2152-W-T1
Description
RES SMD 21.5KOHM 0.05% 1/4W 1206
Power Rating :
125mW
Matte Tin (Sn)
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
21.5kOhm
Construction :
Chip
Voltage - Rated DC :
200V
Additional Feature :
Ultra Precision
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
150V
yes
Factory Lead Time :
20 Weeks
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.05%
Height :
400μm
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RG3216N-2152-W-T1
Susumu RG3216N-2152-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 21.5kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~155°C