RG3216N-2152-B-T5
Mfr.Part #
RG3216N-2152-B-T5
Description
RES SMD 21.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
20 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
2
Max Power Dissipation :
250mW
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Height :
508μm
Resistance :
21.5kOhm
Weight :
16.187578mg
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power Rating :
250mW
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated :
200V
Voltage - Rated DC :
200V
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RG3216N-2152-B-T5
Susumu RG3216N-2152-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 21.5kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C