RG3216N-2051-B-T1
Mfr.Part #
RG3216N-2051-B-T1
Description
RES SMD 2.05K OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
400μm
Case Code (Metric) :
Resistance :
2.05kOhm
Construction :
Chip
Power Rating :
125mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Rated DC :
200V
Packing Method :
TR
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Surface Mount :
yes
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Series :
RG
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RG3216N-2051-B-T1
Susumu RG3216N-2051-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 2.05kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C