RG3216N-2050-P-T1
Mfr.Part #
RG3216N-2050-P-T1
Description
RES SMD 205 OHM 0.02% 1/4W 1206
Voltage - Rated :
150V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
125mW
Packing Method :
TR
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.02%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
205Ohm
Pbfree Code :
Height :
400μm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Construction :
Chip
Voltage - Rated DC :
200V
AEC-Q200
Datasheets
RG3216N-2050-P-T1
Susumu RG3216N-2050-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 205Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~155°C