RG3216N-1911-B-T1
Mfr.Part #
RG3216N-1911-B-T1
Description
RES SMD 1.91K OHM 0.1% 1/4W 1206
Voltage - Rated DC :
200V
Voltage - Rated :
150V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
Resistance :
1.91kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Height :
400μm
Reach Compliance Code :
Unknown
Termination :
SMD/SMT
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Lead Free
Terminal Shape :
WRAPAROUND
AEC-Q200
Construction :
Chip
Power Rating :
125mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Composition :
Thin Film
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
2
Mounting Feature :
Surface Mount
Published :
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
RG3216N-1911-B-T1
Susumu RG3216N-1911-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 1.91kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C