RG3216N-1871-W-T1
Mfr.Part #
RG3216N-1871-W-T1
Description
RES SMD 1.87KOHM 0.05% 1/4W 1206
Construction :
Chip
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.05%
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
125mW
Voltage - Rated DC :
200V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
FIXED RESISTOR
Max Power Dissipation :
250mW
Height :
508μm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
1.87kOhm
Voltage - Rated :
150V
Packing Method :
TR
Number of Terminations :
2
Datasheets
RG3216N-1871-W-T1
Susumu RG3216N-1871-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 1.87kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~155°C