RG3216N-1783-B-T1
Mfr.Part #
RG3216N-1783-B-T1
Description
RES SMD 178K OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
178kOhm
Reach Compliance Code :
Unknown
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Working Voltage :
150V
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
Chip
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Packing Method :
TR
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RG3216N-1783-B-T1
Susumu RG3216N-1783-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 178kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C