RG3216N-1782-B-T1
Mfr.Part #
RG3216N-1782-B-T1
Description
RES SMD 17.8K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
508μm
1 (Unlimited)
Surface Mount :
Construction :
Chip
Voltage - Rated DC :
200V
Case Code (Metric) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
150V
Max Power Dissipation :
250mW
Packing Method :
TR
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Ratings :
AEC-Q200
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
125mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Reach Compliance Code :
Unknown
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
17.8kOhm
Datasheets
RG3216N-1782-B-T1
Susumu RG3216N-1782-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 17.8kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C