RG3216N-1692-W-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG3216N-1692-W-T1
Manufacturer
Susumu
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 16.9KOHM 0.05% 1/4W 1206
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packing Method :
TR
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.05%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Rated DC :
200V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Reach Compliance Code :
Unknown
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Rated :
150V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Lead Free :
Lead Free
Resistance :
16.9kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Construction :
Chip
Published :
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
400μm
Power Rating :
125mW
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Series :
RG
Case Code (Metric) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thin Film
Datasheets
RG3216N-1692-W-T1
Susumu RG3216N-1692-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 16.9kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~155°C