RG3216N-1653-B-T5
Mfr.Part #
RG3216N-1653-B-T5
Description
RES SMD 165K OHM 0.1% 1/4W 1206
Thin Film
Factory Lead Time :
20 Weeks
Construction :
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated :
200V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
165kOhm
Max Power Dissipation :
250mW
JESD-609 Code :
e3
SMD/SMT
Weight :
16.187578mg
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
250mW
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Datasheets
RG3216N-1653-B-T5
Susumu RG3216N-1653-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 165kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C