RG3216N-1622-C-T5
Mfr.Part #
RG3216N-1622-C-T5
Description
RES SMD 16.2KOHM 0.25% 1/4W 1206
Case Code (Metric) :
Height :
508μm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
16.2kOhm
Voltage - Rated :
150V
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated DC :
200V
Tolerance :
±0.25%
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Datasheets
RG3216N-1622-C-T5
Susumu RG3216N-1622-C-T5
RG Series, Thin Film, 16.2kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.25%, -55°C~155°C