RG3216N-1600-W-T1
Mfr.Part #
RG3216N-1600-W-T1
Description
RES SMD 160 OHM 0.05% 1/4W 1206
Packing Method :
TR
Voltage - Rated DC :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated :
150V
Power Rating :
125mW
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
160Ohm
Tolerance :
±0.05%
Termination :
SMD/SMT
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
20 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
508μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
250mW
Surface Mount
Datasheets
RG3216N-1600-W-T1
Susumu RG3216N-1600-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 160Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~155°C