RG3216N-1583-B-T5
Mfr.Part #
RG3216N-1583-B-T5
Description
RES SMD 158K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
20 Weeks
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
150V
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
200V
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
158kOhm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Power Dissipation :
250mW
Lead Free
Pbfree Code :
Construction :
RECTANGULAR
WRAPAROUND
Datasheets
RG3216N-1583-B-T5
Susumu RG3216N-1583-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 158kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C