RG3216N-1473-D-T5
Mfr.Part #
RG3216N-1473-D-T5
Description
RES SMD 147K OHM 0.5% 1/4W 1206
Voltage - Rated DC :
200V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Construction :
RECTANGULAR
Case Code (Metric) :
Surface Mount :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
125mW
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
147kOhm
Voltage - Rated :
150V
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Datasheets
RG3216N-1473-D-T5
Susumu RG3216N-1473-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 147kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C