RG3216N-1473-B-T1
Mfr.Part #
RG3216N-1473-B-T1
Description
RES SMD 147K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated :
150V
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
200V
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Published :
Height :
508μm
Construction :
Chip
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
Power Rating :
125mW
Resistance :
147kOhm
Datasheets
RG3216N-1473-B-T1
Susumu RG3216N-1473-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 147kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C