RG3216N-1432-W-T1
Mfr.Part #
RG3216N-1432-W-T1
Description
RES SMD 14.3KOHM 0.05% 1/4W 1206
Voltage - Rated :
150V
Power Rating :
125mW
Voltage - Rated DC :
200V
Packing Method :
TR
Number of Terminations :
2
Height :
400μm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
14.3kOhm
Series :
RG
Factory Lead Time :
20 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Reach Compliance Code :
Unknown
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Construction :
Chip
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.05%