RG3216N-1402-B-T5
Mfr.Part #
RG3216N-1402-B-T5
Description
RES SMD 14K OHM 0.1% 1/4W 1206
Voltage - Rated DC :
200V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
125mW
Voltage - Rated :
150V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR
Factory Lead Time :
20 Weeks
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Resistance :
14kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
RG3216N-1402-B-T5
Susumu RG3216N-1402-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 14kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C