RG3216N-1373-B-T5
Mfr.Part #
RG3216N-1373-B-T5
Description
RES SMD 137K OHM 0.1% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR
Resistance :
137kOhm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Case Code (Metric) :
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Height :
508μm
Voltage - Rated DC :
200V
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Weight :
16.187578mg
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
200V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm