RG3216N-1330-B-T1
Mfr.Part #
RG3216N-1330-B-T1
Description
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
150V
Reach Compliance Code :
Unknown
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated DC :
200V
Power Rating :
125mW
Height :
508μm
Resistance :
133Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Thin Film
Surface Mount :
e3
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Published :
Packing Method :
TR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Additional Feature :
Ultra Precision
Construction :
Chip
Datasheets
RG3216N-1330-B-T1
Susumu RG3216N-1330-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 133Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C