RG3216N-1302-B-T1
Mfr.Part #
RG3216N-1302-B-T1
Description
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/4W 1206
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Height :
508μm
Resistance :
13kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated DC :
200V
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated :
150V
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
125mW
Construction :
Chip
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Datasheets
RG3216N-1302-B-T1
Susumu RG3216N-1302-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 13kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C