RG3216N-1210-P-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG3216N-1210-P-T1
Manufacturer
Susumu
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 121 OHM 0.02% 1/4W 1206
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.02%
Voltage - Rated DC :
200V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Power Rating :
125mW
Packing Method :
TR
Height :
400μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Number of Terminations :
2
Published :
Series :
RG
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
150V
Case Code (Metric) :
Composition :
Thin Film
Resistance :
121Ohm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Pbfree Code :
yes
Ratings :
AEC-Q200
Construction :
Chip
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RG3216N-1210-P-T1
Susumu RG3216N-1210-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 121Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~155°C