RG3216N-1210-D-T5
Mfr.Part #
RG3216N-1210-D-T5
Description
RES SMD 121 OHM 0.5% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Surface Mount :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
200V
Case Code (Metric) :
Height :
400μm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power Rating :
125mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
121Ohm
Factory Lead Time :
20 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Ratings :
AEC-Q200
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Mounting Feature :
Surface Mount
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Voltage - Rated :
150V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Datasheets
RG3216N-1210-D-T5
Susumu RG3216N-1210-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 121Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C