RG3216N-1210-B-T1
Mfr.Part #
RG3216N-1210-B-T1
Description
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/4W 1206
Construction :
Chip
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
121Ohm
ECCN Code :
EAR99
FIXED RESISTOR
Ratings :
AEC-Q200
Lead Free
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Packing Method :
TR
Voltage - Rated DC :
200V
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
150V
Surface Mount :
yes
Reach Compliance Code :
Unknown
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C