RG3216N-1202-D-T5
Mfr.Part #
RG3216N-1202-D-T5
Description
RES SMD 12K OHM 0.5% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Rated DC :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
12kOhm
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
125mW
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR
Voltage - Rated :
150V
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W