RG3216N-1152-B-T1
Mfr.Part #
RG3216N-1152-B-T1
Description
RES SMD 11.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Packing Method :
TR
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Construction :
Chip
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Reach Compliance Code :
Unknown
Surface Mount :
RG
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
11.5kOhm
Voltage - Rated DC :
200V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
250mW
Height :
508μm
Power Rating :
125mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
150V
Composition :
Thin Film
Mounting Feature :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RG3216N-1152-B-T1
Susumu RG3216N-1152-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 11.5kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C