RG3216N-1150-P-T1
Mfr.Part #
RG3216N-1150-P-T1
Description
RES SMD 115 OHM 0.02% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height :
400μm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated DC :
200V
Termination :
SMD/SMT
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
2
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1206 (3216 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Construction :
Chip
Tolerance :
±0.02%
Packing Method :
TR
Resistance :
115Ohm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Datasheets
RG3216N-1150-P-T1
Susumu RG3216N-1150-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 115Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~155°C