RG3216N-1150-B-T1
Mfr.Part #
RG3216N-1150-B-T1
Description
RES SMD 115 OHM 0.1% 1/4W 1206
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
250mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Construction :
Chip
Packing Method :
TR
Height :
508μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Surface Mount :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
150V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
115Ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mounting Feature :
Surface Mount
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Published :
Power Rating :
125mW