RG3216N-1133-B-T1
Mfr.Part #
RG3216N-1133-B-T1
Description
RES SMD 113K OHM 0.1% 1/4W 1206
1206 (3216 Metric)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
125mW
Reach Compliance Code :
Unknown
AEC-Q200
Construction :
Chip
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR
Resistance :
113kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
508μm
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
150V
Voltage - Rated DC :
200V
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RG3216N-1133-B-T1
Susumu RG3216N-1133-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 113kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C