RG3216N-1132-D-T5
Mfr.Part #
RG3216N-1132-D-T5
Description
RES SMD 11.3K OHM 0.5% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
16.187578mg
Max Power Dissipation :
250mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
200V
Case Code (Metric) :
Construction :
RECTANGULAR
Height :
508μm
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Voltage - Rated DC :
200V
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
11.3kOhm
Tolerance :
±0.5%
Factory Lead Time :
20 Weeks
Matte Tin (Sn)
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RG3216N-1132-D-T5
Susumu RG3216N-1132-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 11.3kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C