RG3216N-1052-B-T5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG3216N-1052-B-T5
Manufacturer
Susumu
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 10.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.1%
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Construction :
RECTANGULAR
Number of Terminations :
2
Surface Mount :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Surface Mount
Weight :
16.187578mg
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
20 Weeks
Resistance :
10.5kOhm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
250mW
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Series :
RG
Height :
508μm
Power Rating :
250mW