RF15N1R2A500CT
Mfr.Part #
RF15N1R2A500CT
Manufacturer
Walsin Technology
Description
MLCC 1.2PF 50V NPO 0402
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
Termination Style :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.05pF
Type :
Ultra High Q and Low ESR Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Width :
0.5 mm
Height :
0.5 mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Brand :
Walsin
Positive Tolerance :
4.17
Dielectric :
C0G (NP0)
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
1.2pF
Terminal Finish :
MATTE TIN OVER NICKEL
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Voltage - Rated :
50V
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Walsin
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Multilayer :
yes
Negative Tolerance :
4.17
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Number of Terminals :
2
Package Shape :
RECTANGULAR PACKAGE
RoHS :
Details
Product Type :
Ceramic Capacitors
Termination :
Standard
Size Code :
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Package / Case :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
RF
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Length :
1 mm