RF15N0R8B101CT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RF15N0R8B101CT
Manufacturer
Walsin Technology
Description
MLCC 0.8PF 100V NPO 0402
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
Failure Rate :
Height :
0.5 mm
Product Status :
Active
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Product Height (mm) :
0.5
ECCN (US) :
EAR99
Capacitance Value :
0.8pF
Subcategory :
Capacitors
Termination Style :
Pad
Voltage - Rated :
100V
Product Length (mm) :
1
Ratings :
Length :
1 mm
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
Dielectric :
C0G
Walsin
Number of Terminals :
2
Voltage :
100Vdc
Type :
Ultra High Q and Low ESR Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Equivalent Series Resistance Type :
LOW
Thickness (Max) :
0.022 (0.55mm)
Mounting :
Surface Mount
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Product :
RF Microwave / High Q
Features :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Packaging :
Tape and Reel
Maximum Operating Temperature (°C) :
125
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Product Depth (mm) :
0.5
Capacitance :
0.8 pF
Series :
RF
Tolerance :
0.1pF
Product Type :
Ceramic Capacitors
Size (mm) :
1 x 0.5 x 0.5
Height - Seated (Max) :
Width :
0.5 mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS :
Details
Lead Style :
Brand :
Walsin
Construction :
Flat
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Class :
Class 1
Case Style :
Ceramic Chip
Microwave Application :
yes
Termination :
Standard
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Package / Case :
Lead Spacing :
Datasheets
RF15N0R8B101CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology RF15N0R8B101CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:100Vdc, Type:Ultra High Q and Low ESR Multilayer Ceramic Chip Capacitor, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:0402, RF15N0R8B101CT pinout, RF15N0R8B101CT datasheet PDF, RF15N0R8B101CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology RF15N0R8B101CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Walsin Technology RF15N0R8B101CT
RF 0.8 pF 100V Ceramic Capacitor 0.1pF C0G, NP0 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0402