RF03N9R0D250CT
Mfr.Part #
RF03N9R0D250CT
Description
MLCC 9PF 25V NPO 0201
Voltage - Rated :
25V
RoHS :
Details
Product :
RF Microwave / High Q
Ratings :
Mounting :
Surface Mount
Package :
Tape and Reel (TR)
Size (mm) :
0.6 x 0.3 x 0.3
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Packaging :
MouseReel
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Brand :
Walsin
Width :
0.3 mm
Package / Case :
Product Length (mm) :
0.6
Temperature Characteristics Code :
C0G
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Product Height (mm) :
0.3
Package Shape :
RECTANGULAR PACKAGE
Subcategory :
Capacitors
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Microwave Application :
yes
Type :
Ultra High Q and Low ESR Multilayer Ceramic Chip Capacitor
RoHS Status :
RoHS Compliant
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Class :
Class 1
Equivalent Series Resistance Type :
LOW
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage :
25Vdc
Size Code :
JESD-609 Code :
e3
Multilayer :
yes
Tolerance :
0.5pF
Product Depth (mm) :
0.3
Lead Style :
Negative Tolerance :
5.56
ECCN (US) :
EAR99
Number of Terminals :
2
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Walsin
Product Type :
Capacitance :
9pF
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel
Length :
0.6 mm
Height :
0.3 mm
Construction :
Flat
Case Style :
Ceramic Chip
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Capacitance Value :
9pF
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Dielectric Material :
Ceramic
Terminal Finish :
MATTE TIN OVER NICKEL
Dielectric :
C0G
Size / Dimension :
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Thickness (Max) :
0.013 (0.33mm)
Lead Spacing :
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
Termination Style :
Pad
Positive Tolerance :
5.56
Termination :
Standard
Maximum Operating Temperature (°C) :
125
Datasheets
RF03N9R0D250CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology RF03N9R0D250CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Package / Case:0201, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Type:Ultra High Q and Low ESR Multilayer Ceramic Chip Capacitor, Voltage:25Vdc, RF03N9R0D250CT pinout, RF03N9R0D250CT datasheet PDF, RF03N9R0D250CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology RF03N9R0D250CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Walsin Technology RF03N9R0D250CT
RF 9pF 25V Ceramic Capacitor 0.5pF 30ppm/Cel 0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0201