RF03N5R6B250CT
Mfr.Part #
RF03N5R6B250CT
Description
MLCC 5.6PF 25V NPO 0201
Terminal Finish :
TIN OVER NICKEL
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
RoHS Compliant
Negative Tolerance :
1.79
Number of Terminals :
2
Positive Tolerance :
1.79
Capacitance :
5.6pF
Temperature Coefficient :
NP0
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
25V