RF03N3R9B250CT
Mfr.Part #
RF03N3R9B250CT
Description
MLCC 3.9PF 25V NPO 0201
Details
Type :
Ultra High Q and Low ESR Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Negative Tolerance :
2.56
Capacitance :
3.9pF
Termination Style :
SMD/SMT
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
0.3 mm
TR, Paper, 7 Inch
Number of Terminals :
2
Tolerance :
±0.1pF
Width :
0.3 mm
Length :
0.6 mm
Temperature Coefficient :
NP0
Positive Tolerance :
2.56
Voltage - Rated :
25V