RF03N2R8B250CT
Mfr.Part #
RF03N2R8B250CT
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 2.8PF 25V NPO 0201
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
2.8 pF
Lead Spacing :
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Tolerance :
±0.1pF
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
RF03N2R8B250CT
Walsin Technology RF03N2R8B250CT
RF 2.8 pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G, NP0 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)