RE0402DRE0713KL
Mfr.Part #
RE0402DRE0713KL
Description
RES SMD 13K OHM 0.5% 1/16W 0402
Published :
2012
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
50V
Resistance :
13kOhm
Tolerance :
±0.5%
Max Power Dissipation :
63mW
Height Seated (Max) :
0.015 0.37mm
Datasheets
RE0402DRE0713KL
YAGEO RE0402DRE0713KL
SURFACE MOUNT, RE Series, Thick Film, 13kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C