RE0402BRE0754K9L
Mfr.Part #
RE0402BRE0754K9L
Description
RES SMD 54.9KOHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.015 0.37mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
54.9kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
50V
Datasheets
RE0402BRE0754K9L
YAGEO RE0402BRE0754K9L
SURFACE MOUNT, RE Series, Thick Film, 54.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C