RE0402BRE0722K1L
Mfr.Part #
RE0402BRE0722K1L
Description
RES SMD 22.1KOHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.015 0.37mm
Max Power Dissipation :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Working Voltage :
50V
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
22.1kOhm