RE0402BRE07221KL
Mfr.Part #
RE0402BRE07221KL
Description
RES SMD 221K OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Series :
RE
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
221kOhm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Power Dissipation :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.015 0.37mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RE0402BRE07221KL
YAGEO RE0402BRE07221KL
SURFACE MOUNT, RE Series, Thick Film, 221kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C