RCR875DNP-470L
Mfr.Part #
RCR875DNP-470L
Description
FIXED IND 47UH 1.1A 170 MOHM TH
Test Frequency :
2.52MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Tolerance :
±15%
Max DC Current :
1.1A
Lead Diameter :
0.7 mm
Current Rating :
1.1A
Size / Dimension :
0.307Dia 7.80mm
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
0.295 7.50mm
Inductance :
47μH
Height :
7.5mm
DC Resistance (DCR) :
170mOhm Max
Packaging :
Bulk
Datasheets
RCR875DNP-470L
Sumida Corporation RCR875DNP-470L
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD