RCP1206W91R0GWB
Mfr.Part #
RCP1206W91R0GWB
Description
RES SMD 91 OHM 2% 2.4W 1206
Operating Temperature :
-65°C ~ 155°C
Type :
Motion Control Cable
Resistance :
91 Ohms
Subcategory :
Cable Assemblies
Size / Dimension :
0.122 L x 0.060 W (3.10mm x 1.52mm)
Series :
RCP
Features :
Moisture Resistant
RoHS :
Details
Packaging :
Tray
Power (Watts) :
2.4W
Height - Seated (Max) :
0.025 (0.64mm)
Product Category :
Specialized Cables
Failure Rate :
Amphenol
Tradename :
MotionGrade
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Brand :
Amphenol SINE Systems
Cable Length :
90 m
Tolerance :
±2%
Product Type :
Specialized Cables
Datasheets
RCP1206W91R0GWB
Vishay / Dale RCP1206W91R0GWB
RCP Series, Thick Film, 91 Ohms, 2.4W, ±2%, -65°C ~ 155°C