RCP1206W910RJET
Mfr.Part #
RCP1206W910RJET
Description
RES SMD 910 OHM 5% 2.4W 1206
Max Operating Temperature :
155°C
Power (Watts) :
2.4W
Width :
1.524mm
Packaging :
Tray
Max Power Dissipation :
11W
Size / Dimension :
0.122Lx0.060W 3.10mmx1.52mm
Supplier Device Package :
Resistance :
910Ohms
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.0988mm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Datasheets
RCP1206W910RJET
Vishay / Dale RCP1206W910RJET
RCP Series, Thick Film, 910Ohms, 2.4W, ±5%, -65°C~155°C