RCP1206W820RGS6
Mfr.Part #
RCP1206W820RGS6
Description
RES SMD 820 OHM 2% 2.4W 1206
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
11W
Size / Dimension :
0.122Lx0.060W 3.10mmx1.52mm
Resistance :
820Ohms
Tolerance :
±2%
Max Operating Temperature :
155°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
3.0988mm
Width :
1.524mm
Power (Watts) :
2.4W
Datasheets
RCP1206W820RGS6
Vishay / Dale RCP1206W820RGS6
RCP Series, Thick Film, 820Ohms, 2.4W, ±2%, -65°C~155°C