RCP1206W620RGEA
Mfr.Part #
RCP1206W620RGEA
Description
RES SMD 620 OHM 2% 2.4W 1206
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.060W 3.10mmx1.52mm
Width :
1.524mm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
2.4W
Length :
3.0988mm
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Max Power Dissipation :
11W
Resistance :
620Ohms
Datasheets
RCP1206W620RGEA
Vishay / Dale RCP1206W620RGEA
RCP Series, Thick Film, 620Ohms, 2.4W, ±2%, -65°C~155°C