RCP1206W47R0JWB
Mfr.Part #
RCP1206W47R0JWB
Description
RES SMD 47 OHM 5% 2.4W 1206
Length :
3.0988mm
Resistance :
47Ohms
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Published :
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
11W
Size / Dimension :
0.122Lx0.060W 3.10mmx1.52mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.524mm
Max Operating Temperature :
155°C
Power (Watts) :
2.4W
Packaging :
Tray
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
11 Weeks
Datasheets
RCP1206W47R0JWB
Vishay / Dale RCP1206W47R0JWB
RCP Series, Thick Film, 47Ohms, 2.4W, ±5%, -65°C~155°C