RCP1206W200RGED
Mfr.Part #
RCP1206W200RGED
Description
RES SMD 200 OHM 2% 2.4W 1206
Tolerance :
±2%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.0988mm
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
11W
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Power (Watts) :
2.4W
Size / Dimension :
0.122Lx0.060W 3.10mmx1.52mm
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Max Operating Temperature :
155°C
Width :
1.524mm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Resistance :
200Ohms
Datasheets
RCP1206W200RGED
Vishay / Dale RCP1206W200RGED
RCP Series, Thick Film, 200Ohms, 2.4W, ±2%, -65°C~155°C